Načítám…

Co je WPC

Základní charakteristika dřevoplastu (WPC)

Dřevoplast (anglicky Wood Polymer Composites, zkráceně WPC) je složen ze dřeva, konkrétně kvalitní dřevěné moučky, a polymeru. V praxi tak jde o sloučení toho nejlepšího z obou materiálů, přičemž jejich nežádoucí vlastnosti jsou úspěšně eliminovány. Výsledkem je vysoce kvalitní materiál, který je na rozdíl od přírodního dřeva velmi odolný vůči mrazu, vysokým teplotám, slunečnímu záření a dále proti hnilobě, plísním a napadení hmyzem. Pro dřevoplast je také charakteristická stálobarevnost, nízká nasákavost, bezúdržbovost a dlouhá životnost – minimálně 25 let bez změny vlastností a nutnosti provádět ochranné nátěry a olejování. Výrobky z dřevoplastu (WPC) se nekroutí, nevysychají, nepraskají a nevytváří třísky.

Složení dřevoplastových (WPC) plotů Duofuse

Pro Duofuse od Plastivanu je typické unikátní složení dřevoplastu, ze kterého je vyroben – při výrobě kompozitu se jako polymer používá čisté PVC, které je vyváženě kombinováno v poměru 50:50 se dřevem. Právě čisté PVC je zárukou vynikajících vlastností, zejména nadstandardní odolnosti, pevnosti, bezúdržbovosti a dlouhé životnosti, kterých by při použití jiné suroviny* nebylo dosaženo v takové míře. Vyšší podíl dřeva zajišťuje přírodní vzhled – povrch nepůsobí uměle a je příjemný na dotek.

Výrobce Plastivan také investoval do granulačního zařízení na výrobu granulí WPC. Díky této investici je pod  kontrolu celý výrobní proces od zpracování základních surovin až po extruzi hotových výrobků.


* např. polypropylenu (PP), který k výrobě kompozitů využívá pro jeho nižší cenu většina výrobců